11 DS Alfa

O DrużynieKadra drużyny

11 Drużyna Starszoharcerska ALFA

Zbiórki naszej drużyny odbywają się w soboty o godzinie 10.00 Rozpoczęcie pod harcówką przy Szkole Podstawowej nr 3 na os. 700-lecia Żor (wejście od strony boiska. ) i potem najczęściej – przejście w teren, w myśl zasady, że domem harcerza jest las

Nazwa drużyny odwołuje się do wilczej watahy, która tworzy wspólnotę żyjącą w lesie. Wataha jest silna, posiada swoją hierarchię, a jednocześnie dba o każdego członka stada. Potrafi ona przetrwać w każdych warunkach, czego chcemy nauczyć w przyszłości naszych harcerzy.

Barwy drużyny to czerń i granat.  Barwy alfy nawiązują do kolorów nocy, ponieważ Wilki to zwierzęta nocne. Granat to kolor ciemnego nieba, które zawsze jest nad naszymi głowami.

Harcerze otrzymują barwy po przejściu z drużyny harcerskiej. Wyjątkiem jest granatowy beret – otrzymują go harcerki i harcerze, którzy pomyślnie zrealizują zadania i ukończą Bieg Wilka.

pwd. Mieczysław Kudłaciak – drużynowy

mieczyslaw.kudlaciak@zhp.net.pl