10 DH Wilki

O DrużynieKadra drużyny

10 Drużyna Harcerska WILKI

Zbiórki naszej drużyny odbywają się w czwartki o godzinie 17.30 w harcówce przy Szkole Podstawowej nr 3 na os. 700-lecia Żor (wejście od strony boiska. )

Nazwa drużyny odwołuje się do wilczej watahy, która tworzy wspólnotę żyjącą w lesie. Wataha jest silna, posiada swoją hierarchię, a jednocześnie dba o każdego członka stada. Potrafi ona przetrwać w każdych warunkach, czego chcemy nauczyć w przyszłości naszych harcerzy.

Barwy drużyny to szarość i czerń. Chusta czarna z szarym obszyciem. Pagony koloru szarego są nawiązaniem do koloru futra wilka, który jest zwierzęciem idealnie funkcjonującym w lesie. Czerń odnosi się do czasu łowów w którym działają wilki, czyli nocy.

Harcerze otrzymują barwy po zaprzysiężeniu do drużyny, którego treść jest ściśle tajna i znana tylko członkom Watahy.

ho. Kinga Jakubiak – drużynowa

kinga.jakubiak@zhp.net.pl