27 DSH Wigry im. Eugeniusza Konopackiego

O DrużynieKadra drużyny

27  Drużyna Starszoharcerska Wigry im. Eugeniusza Konopackiego

Dla kogo jest drużyna starszoharcerska?

Drużyna harcerzy starszych to drużyna zrzeszająca młodzież od 7 klasy szkoły podstawowej do lat 16/17  (co oznacza, że nawet jak masz 15 lat i nigdy nie miałeś nic związanego z harcerstwem zawsze możesz dołączyć).

Gdzie działamy i jaki jest nasz zasięg?

Drużynę założyła dh hm. Anna Nowacka – komendantka Hufca ZHP Żory w którym działamy już długo jako Środowisko WIGRY, teraz działamy w Szczepie Harcerskim ,,Dębina”. Jednostka zrzesza młodzież ze Śródmieścia, Kleszczówki i Kleszczowa (+ parę osób z Osin i innych odległych dzielnic), tak wiec tak naprawdę z całych Żor

Kiedy są zbiórki?

Harcerze starsi spotykają się w piątki o godzinie 17:00

Gdzie są zbiórki ?

Różnie, jednak wiadomo że jako harcerze najczęściej idziemy do lasu. Gichta, Strzelnica, Dębina.

Co robimy na zbiórkach?

Dużooo rzeczy – między innymi budujemy kuchnie polowe, przeprowadzamy pozoracje z pierwszej pomocy, uczymy się strzelać z wiatrówek, rysujemy mapy, uczymy się szyfrów, ćwiczymy musztrę polową, przeprawiamy się przez rzeki na linach (czasami wpadamy do rzeki), czołgamy się po krzakach, pływamy na łódkach, gramy w gry terenowe, śpimy i oczywiście jemy szyszki ? (taki żarcik stereotypowy). Po prostu się świetnie bawimy !!

Drużynowy: pwd. Kacper Majdanik
@: kacper.majdanik@zhp.net.pl

Tomasz Górecki – opiekun

ćw. Jakub Tetla – przyboczny

sam. Laura Foltyn – przyboczna

Czuwaj i mam nadzieję że do zobaczenia na zbiórce !