156 GZ Bractwo Kamyka

O GromadzieKadra gromadyDla RodzicówHistoria gromady

156 Gromada Zuchowa Bractwo Kamyka działa od września 2016 roku na osiedlu Księcia Władysława. Zrzesza dzieci klas I-III szkół podstawowych. Na zbiórkach kształtujemy samodzielność oraz sprawność dzieci, staramy się, aby każda zbiórka była dla dzieci niezapomnianą przygodą.

Zbiórki gromady odbywają się w każdą środę, w godzinach 18:00-19:30 w budynku Szkoły Podstawowej nr 4 (wejście z tyłu szkoły).

pwd. Magdalena Zychowicz – drużynowa

pwd. Sylwia Brożyna – przyboczna

och. Natalia Lipko – przyboczna

och. Oliwia Rduch – przyboczna

druhna Natalia Okuniewicz – przyboczna

Mateusz Miś – przyboczny

Jeśli chcecie skontaktować się z drużynową, zapisać zucha do gromady lub dowiedzieć się czegoś więcej o działaniach podejmowanych przez Bractwo Kamyka możecie kontaktować się z drużynową pod adresem magdalena.zychowicz1@zhp.net.pl

Ważną częścią gromady są rodzice zuchów. Jeśli chcą Państwo być na bieżąco ze sprawami gromady oraz otrzymywać powiadomienia o nowych informacjach zapraszamy do dołączenia do grupy dyskusyjnej (link TUTAJ)

2015 – Gromada została powołana przez komendantkę hufca Żory, phm. Aleksandrę Radomską. Pierwszą drużynową została phm. Anna Buksa. Od początku istnienia gromady przybocznymi były Karolina Wawrzyczek i Magdalena Zychowicz – harcerki 158 DS Czata. Z czasem do gromady dołączył Szymon Olszewski.

2016 – Pierwsza kolonia zuchowa o tematyce Elfa. W kolonii w Lipowcu wzięło udział ponad 20 zuchów z naszej gromady. Do gromady dołącza nowa przyboczna – Iga Jastrzębska.

2017 – W czerwcu dołącza do nas kolejna przyboczna – Sylwia Brożyna. Kolejna kolonia, jaką przygotowujemy to Szkoła Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Kolonię organizujemy w Zarzęcinie.

2018 – Rozkazem komendantki L9/2018 drużynową gromady została pion. Magdalena Zychowicz. Z gromady odchodzą Karolina i Iga, które podejmują trud założenia nowej Gromady – 9 GZ Dzielne Wilczki.

2019 – To rok wielkiego rozwoju. Poprzednia drużynowa zdobywa stopień harcmistrzyni. Cała kadra kończy kurs przewodnikowski i kurs drużynowych gromad zuchowych. Staramy się być coraz lepsi.

2019 – Drużynowa Magdalena Zychowicz przygotowuje kolonię Plemienia Wody, inspirowaną bajką Legenda Anga, którą realizujemy w Janowie.

2019 – Do gromady jako przyboczni dołączają Konrad Konik, Ayse Simsek i Dominika Żbik.