– zadania przedrajdowe żorskich harcerzy starszych i wędrowników

Już pod koniec maja w Warszawie odbędzie się 50. Rajd Arsenał – ogólnopolski rajd organizowany przez Hufiec ZHP Warszawa-Mokotów. Do udziału w tej edycji rajdu zgłosiło się aż pięć zespołów z żorskiego hufca.

Zainteresowanie Rajdem Arsenał jest ogromne. Zgłaszają się drużyny z całej Polski, dlatego obowiązkowym elementem Rajdu jest wykonanie zadania przedrajdowego, na podstawie którego patrole kwalifikują się do udziału. Co roku naszym harcerzom udaje się zakwalifikować, dlatego mamy nadzieję, że i tym razem się uda. Do udziału w zadaniach zaprosiliśmy harcerzy z zaprzyjaźnionych hufców: Hufca Ziemi Cieszyńskiej, Hufca Jastrzębie Zdrój oraz Hufca Katowice.

Zadania przygotowane przez harcerzy starszych i wędrowników możecie obejrzeć poniżej:

Patrol Pędzące Zające z 27 DS. Wigry – patrolowa hm. Katarzyna Hońska-Guzik
Patrol Czata z 158 DS. Czata – patrolowy pwd. Jakub Warzecha
Patrol Szakale z 158 DS. Czata – patrolowy hm. Mateusz Buksa
Patrol W-27 z 27 DS. Wigry – patrolowy phm. Maciej Nowak
Patrol Szwagier Wróć z 159 DW Nomada – patrolowy pwd. Jakub Malikiewicz

Tegoroczny Rajd odbywa się pod hasłem: Widzę! Mogę! Działam! “Widzę”, czyli dostrzegam to, co niewidoczne na pierwszy rzut oka i przede wszystkich chcę to zobaczyć i się nad tym pochylić. “Mogę”, czyli zdobywam rzetelną wiedzę i umiejętności, które są potrzebne, aby odpowiednio dobrać formy skutecznego działania. Znam swoją wartość i wiem, że to ja mogę wprowadzić zmiany na lepsze. “Działam”, czyli otwieram się, wykorzystuję dostępne zasoby i podejmuję wyzwanie. Harcerze widzą, mogą i chcą działać, dlatego trzymamy kciuki za powodzenie na Rajdzie!