Harcerze przekazali mieszkańcom Żor Betlejemskie Światło Pokoju

19 grudnia podczas uroczystej Wigilii dla mieszkańców komendantka Hufca ZHP Żory hm. Anna Buksa przekazała Betlejemskie Światło Pokoju na ręce Prezydenta Miasta Żory – Waldemara Sochy. Podczas spotkania funkcję Ambasadorów Światła pełnili harcerze i harcerki z 157 Drużyny Harcerskiej „Smoki” i rozdawali Światło wszystkim chętnym Żorzanom.

Betlejemskie Światło Pokoju to ogień zapalany przez skautów w grocie w Betlejem, który podróżuje przez całą Europę, aby dotrzeć do wszystkich mieszkańców i zapłonąć na ich stołach w wieczór Wigilii Bożego Narodzenia. Ogień ten symbolizuje pokój i miłosierdzie, które powinny zagościć w każdym domu podczas Świąt Bożego Narodzenia. Kapelan Związku Harcerstwa Polskiego phm. Wojciech Jurkowski w taki sposób komentuje tegoroczne motto:

To Światło dodaje nam odwagi i mocy, byśmy na nowo sięgnęli do korzeni naszej harcerskiej służby, które wywodzą się z uniwersalnych, kulturowych i etycznych wartości chrześcijaństwa. One uczą nas kochać Boga, ojczyznę i drugiego człowieka jako bliźniego. Dziś wiemy, że bez przypomnienia i zrozumienia tych wartości, nie potrafimy na nowo odkryć idei skautingu i twórczo wykorzystać dziedzictwa 100 lat służby Związku Harcerstwa Polskiego”.

Nasi harcerze pełnią służbę na rzecz rozproszenia Światła w całym mieście. Światło będzie można odebrać we wszystkich żorskich parafiach już w najbliższą niedzielę.