CZUWAJ!

Nadszedł ten dzień. Po wielu, wielu miesiącach starań, nasza skromna osobowo, ale wielka dokonaniami komisja otrzymała Odznaki HSZŚl z rąk samej hm. Anny Peterko – Komendantki Chorągwi Śląskiej ZHP.

Odznaka Harcerskiej Służby Ziemi Śląskiej jest przyznawana od wielu lat osobom i zespołom zaangażowanych w kultywowanie historii i kultury regionu oraz pracy na rzecz szerzenia idei harcerstwa w obrębie województwa Śląskiego. My również chcieliśmy dołożyć swoją cegiełkę do tego zacnego i prawego procesu. W jedynie osiem miesięcy (kwiecień-grudzień 2021) udało nam się zrealizować mnogość przedsięwzięć, o których możecie przeczytać:

TUTAJ

Dnia 18.07.2022 roku, obóz Szczepu Harcerskiego „Dębina” w Kokotku (którego członkami są druhowie Jakub, Kacper, Tomasz i Konrad z Komisji Historycznej) odwiedziły druhny harcmistrzynie Anna Peterko oraz Aleksandra Lechocka. Goście zostali przywitani przez równe szeregi harcerzy żorskich. Następnie odbyła się właściwa uroczystość wręczenia Odznak HSZŚl, był to dla nas wielki moment. Po wszystkim, druhny przeszły się po obozowisku z uznaniem przyglądając się konstrukcjom obozowym, a na koniec sprawdziły porządek w namiocie kadry – quis custodiet ipsos custodes….

Reszta członków komisji otrzymała Odznaki już w Żorach.