Podczas zamknięcia obchodów Jubileuszu 90-lecia Hufiec ZHP Żory im. hm. Władysława Drobnego spotkaliśmy się w sali konferencyjnej Muzeum Miejskie w Żorach z naszymi przyjaciółmi, harcerskimi seniorami i przedstawicielami jednostek miejskich oraz osobami zainteresowanymi promocją albumu przygotowanego przez naszą Komisję Historyczną.

Spotkanie to było czasem podsumowania 4-letniej pracy Komendantki i Komendy Hufca oraz szansą na podziękowanie naszym partnerom i sojusznikom.

Wspólnie z Marcin Różycki – Komendant Chorągwi Śląskiej ZHP mieliśmy przyjemność wręczyć Srebrne Honorowe Odznaki Ruchu Przyjaciół Harcerstwa podmiotom i osobom, które pomagały nam w tej kadencji w sposób szczególny. Odznaką tą mieliśmy zaszczyt wyróżnić:

Komendę Miejską Policji w Żorach, w imieniu której odznakę odebrał Komendant Miejski Policji – insp. Mariusz Klepek

Żorskie Centrum Organizacji Pozarządowych, w imieniu którego odznakę odebrał Dykretor ŻCOP – Adam Grześkiewicz

Panią Ania Ochojska-Nowak – instruktorkę, sojuszniczkę i przyjaciółkę naszego hufca, na którą zawsze możemy liczyć

Pana Adrian Lubszczyk – Naczelnika Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasto Żory

Podziękowania za współpracę złożyliśmy również na ręce naszych przyjaciół – organizacji pozarządowych, szkół i jednostek, które wspierają naszą pracę każdego dnia. Bardzo się cieszymy, że razem z nami walczycie o to, aby zostawić ten świat trochę lepszym, niż go zastaliśmy. Raz jeszcze gorące podziękowania składamy:

Prezydentowi Miasta Żory – p. Waldemarowi Socha

Wiceprezydentowi Miasta Żory – p. Danielowi Wawrzyczkowi