Dnia 29 września 2023 roku Hufiec ZHP Żory świętował swoje urodziny w wyjątkowy sposób, organizując koncert plenerowy na terenach zielonych nad Stawem Śmieszek. To wydarzenie nie tylko zaznaczyło 90 lat istnienia hufca, ale także stało się niepowtarzalną okazją do spotkania różnych pokoleń harcerzy, ich rodzin oraz mieszkańców Żor.

Podniosły Dźwięk Muzyki:

Gwiazdą wieczoru był zespół „Wolna Grupa Bukowina”, który w swoim wykonaniu muzyki Z Krainy Łagodności przywołał ducha harcerskich przygód i wędrówek górskich. W rytmie ich poezji śpiewanej, zgromadzeni harcerze, dzieci, młodzież i mieszkańcy Żor odnaleźli wspólny język, tworząc niepowtarzalną atmosferę.

Lokalizacja z Duszą:

Wybór terenów nad Stawem Śmieszek okazał się strzałem w dziesiątkę. Atmosfera bliskości lasu, kąpieliska i Amerykańskiego Parku Rozrywki sprawiła, że miejsce to stało się sercem wydarzenia.

Dostępność dla Wszystkich:

Koncert był otwarty dla każdego. Niezależnie od wieku, płci, czy obecności różnych umiejętności, każdy znalazł tu coś dla siebie. Dzięki zaangażowaniu włączającemu także obywateli Ukrainy oraz osób z niepełnosprawnościami, wydarzenie stało się prawdziwie inkludującym przeżyciem.

Kampania Marketingowa – Słowo o Koncercie:

Przygotowana kampania marketingowa skutecznie dotarła do mieszkańców. Plakaty rozsiane po Żorach, aktywność na portalach społecznościowych, strona internetowa, i współpraca z Radami Dzielnic to tylko kilka elementów skomponowanej kampanii. Dodatkowo, marketing szeptany wśród społeczności harcerskiej z całego województwa śląskiego przyczynił się do szerokiego zasięgu wydarzenia.

Włączenie Tradycji:

Koncert nie był tylko wydarzeniem jednorazowym. Stanowił integralną część programu edukacyjnego „Z przeszłością pod rękę w przyszłość!”, a także kontynuację tradycji jubileuszowych koncertów Hufca Żory. To potwierdzenie zaangażowania w pielęgnowanie dziedzictwa harcerskiego.

Integracja i Śmiech – Dla Każdego:

Rozmowy i śmiech nie miały końca. Spotkanie wielu pokoleń harcerzy, wspierających rodziców i mieszkańców, stało się momentem budującym więzi społeczne. Wydarzenie zintegrowało społeczność w duchu harcerskich wartości.

Podziękowanie dla Harcerzy i Rodziców:

Niech te słowa staną się wyrazem głębokiej wdzięczności dla wszystkich harcerzy, ich rodziców oraz wszystkich, którzy wzięli udział w koncercie. Wasza obecność sprawiła, że to wyjątkowe świętowanie 90-lecia Hufca ZHP Żory stało się niezapomnianym przeżyciem. Dzięki Wam, idea harcerska rozbrzmiała w rytmie muzyki, tworząc niepowtarzalny klimat, który pozostanie w pamięci na długo. Dziękujemy za wspólną radość, śmiech, a przede wszystkim za budowanie razem historii hufca, która trwa już 90 lat i liczymy na kolejne lata pełne harcerskiego ducha.

Koncert został zrealizowany w ramach zadania publicznego Być Harcerzem – to na zawsze! które było finansowane z środków budżetu Gminy Miejskiej Żory.