Czuwaj!

Dnia 23.10 br. odbył się nietypowy rajd harcerski, w którym udział wzięli przedstawiciele naszej Komisji Historycznej. Mowa oczywiście o rozgrzewce przed XII Harcerskim Rajdem Fabularnym Czarnobyl. Już od 2009 roku, w rocznicę katastrofy w Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej im. Lenina, biorą w nim udział osoby zafascynowane gatunkiem post-apo, aby choć przez chwilę poczuć się jak postać z filmu „Stalker” Andrieja Tarkowskiego, książek Gołgowskiego lub Noczkina albo z serii gier S.T.A.L.K.E.R. Jest to niewątpliwie wielka gratka dla wszystkich fanów tematu.

Ścieżka dźwiękowa z gier S.T.A.L.K.E.R.

przez GSC Game World | (NACIŚNIJ, ABY ODTWORZYĆ)

Przygotowania do rajdu rozpoczęły się jeszcze w sierpniu, kiedy to podjęliśmy decyzję o wzięciu w nim udziału. Udało nam się śpiewająco wykonać zadanie przedrajdowe (zdjęcia w strojach fabularnych) oraz osiągnąć własny cel – jak najdokładniejsze wczucie się w odtwarzane postacie, poprzez stworzenie dokładnego alter-ego, które będziemy odgrywali w czasie gry.

Pozostała jeszcze jedna, kluczowa wręcz kwestia, a więc sposób dotarcia na miejsce. Rajd odbywa się w opuszczonej jednostce wojskowej o 30 km od Warszawy. Autobusy? Brak. Pociąg? Za drogo. Samolot? Naprawdę?!? Pozostał więc stary, dobry i niezawodny Golf II w gazie. Staruszek pokazał na co go stać i dziarsko obrócił całą trasę załadowany aż po sufit.

Co do samej rozgrywki to nie chcemy uchylać rąbka tajemnicy, więc ograniczymy się do stwierdzenia, iż było SUPER! Miesiące przygotowań opłaciły się – 1 Żorski Patrol Karny zwyciężył i okrył się chwałą oraz uznaniem wśród stalkerskiej braci. Słowem, do Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia wrócimy na pewno 😉

Dobrej wam ZONY,

CZUWAJ!

Gerwazy, Lokaty, Cieniu i Golf