W dniu 1 kwietnia odbyła się uroczysta inauguracja sezonu nawigacyjnego w 90 Harcerska Drużyna Wodna. Na spotkaniu pojawiło się ponad 40 zuchów i harcerzy- członków załóg: S.Z.K.W.A.Ł, Bryza i Sztorm. Dodatkowymi Gośćmi wydarzenia byli również rodzice harcerzy. Inauguracja sezonu nawigacyjnego oznacza, że drużyna rozpoczyna zbiórki na wodzie, podczas których dzieci będą uczyły się nowych umiejętności związanych ze sportami wodnymi oraz zdobywały stopnie i sprawności wodne.

⚓️

Na początku spotkania harcerze i harcerki zostali powitani przez komendantkę szczepu, która powiedziała kilka słów do wszystkich żorskich wodniaków. Następnie odbył się apel całej 90 Harcerskiej Drużyny Wodnej, podczas którego odczytano ostatnie osiągnięcia wszystkich członków – zdobycie stopni, sprawności, zakończenie realizacji tropów.

⚓️

Po apelu wszyscy udali się na nabrzeże, gdzie po zimowej przerwie zwodowano łodzie i rozpoczęto pływanie. Harcerze i zuchy, z pomocą opiekunów, doskonaliły swoje umiejętności pod okiem doświadczonych instruktorów.

⚓️

Inauguracja sezonu nawigacyjnego była wspaniałą okazją do integracji harcerzy i harcerek oraz poznania nowych osób. Wszyscy uczestnicy mieli okazję spędzić razem czas w przyjaznej atmosferze, a także nabrać doświadczenia na wodzie. Na pewno ten dzień zapadnie im długo w pamięci i zachęci ich do dalszej pracy w drużynie.

⚓️

To idealny czas, aby dołączyć do załogi! Jeśli jesteście zainteresowani – zachęcamy Was do kontaktu przez stronę 90 HDW!