Raz na cztery lata zuch jest pępkiem świata!

W miniony weekend zuchy z żorskich gromad świętowały niezwykłe wydarzenie – Imieniny Zucha. W ZHP tak się przyjęło, że każdego 29 lutego świętujemy Imieniny Zucha. Z tej okazji żorskie Namiestnictwo Zuchowe, na czele z namiestniczką phm. Aleksandrą Radomską-Maroń zorganizowało biwak pełen przygód.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z biwaku:

Relacja została przygotowana przez: Jacek Konik WORLD FROM DRONE – Koniu19

Skąd się wzięły zuchy?

Kadra gromad zuchowych przygotowała dla najmłodszych członków naszego hufca wyprawę w przeszłość. Podczas biwaku dzieci zdobywały sprawność „Słoneczko” dla dziewcząt i „Wilczek” dla chłopców. Poprzez zabawę w dawne gromady zuchowe przybliżyliśmy zuchom historię harcerstwa, zapoznaliśmy z dawną sytuacją dzieci, przedstawiliśmy sylwetki tych, którzy zasłużyli się dla ruchu zuchowego – między innymi Jadwigę Zwolakowską i Aleksandra Kamińskiego. To ciekawy sposób na to, aby zapoznać dzieciaki z historią zuchów, a jednocześnie świetnie się bawić.

Żorskie Zuchy na urodzinach miasta!

Zuchy z żorskich gromad zuchowych oprócz uczestnictwa w biwaku wzięły także aktywny udział w obchodach 748. Urodzin Miasta Żory. W barwnym korowodzie poniosły gigantyczną flagę miasta Żory.
Źródło zdjęć: tuzory.pl