W dniu 11 listopada odbył się uroczysty Apel Hufca. W tym roku spotkaliśmy się na placu przez Muzeum Miejskim w Żorach. W Apelu wzięły udział wszystkie jednostki hufca, przedstawiciele władz oraz zaproszeni Goście.

Apel rozpoczął się o godzinie 12:00 uroczystym odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Zuchy i harcerze zaskoczyli wszystkich śpiewając głośno wszystkie 4 zwrotki hymnu! Po wprowadzeniu sztandaru hufca nastąpił meldunek jednostek, a po nich pwd. Konrad Górecki zameldował hufiec komendantowi Chorągwi Śląskiej hm. Marcinowi Różyckiemu.

Apel był również świetną okazją do wyróżnienia najlepszych szóstek i zastępów, które wzięły udział w grach patriotycznych.

Wyniki gry zuchowej:

Miejsce 1. Silne orły – 156 Gromada Zuchowa Bractwo Kamyka

Miejsce 2. Puchate wiewiórki – XVI Gromada Zuchowa Leśne Ludki

Miejsce 3. Pływające rekiny – 90 Załoga Wilczków S.Z.K.W.A.Ł.

Wyniki gry harcerskiej:

Miejsce 1. Bezimienni – 2 Męska Drużyna Harcerska Wigry / 10 Drużyna Harcerska Wilki

Miejsce 2. Włóczykije – Próbna Drużyna Harcerska Włóczykije

Miejsce 3. Stare baby – 1 Żeńska Drużyna Harcerska Wigry

Podziękowaliśmy również druhowi Marcinowi Nowakowi za wieloletnie pełnienie funkcji opiekuna drużynowych w XVI Gromadzie Zuchowej Leśne Ludki. Druhu Marcinie, Twój czas poświęcony na zbiórki i wyjazdy to bezcenna pomoc! Jesteśmy Ci za nią bardzo wdzięczni.

Podziękowaliśmy także księdzu Tomaszowi Nowakowi za pomoc i wsparcie podczas realizacji Gry Fabularnej Wtynczos na Slonsku.

Powitaliśmy też druhnę Melissę Baykal – przyboczną 158 DS Czata w gronie kadry naszego hufca.

Apel Hufca pod budynkiem Muzeum Miejskiego w Żorach, widok z drona.