Przygoda Robinsonów

Zuchy z naszego hufca wzięły udział w letnich półkoloniach, które odbyły się w Parku Piaskownia. Hasłem przewodnim wypoczynku była Przygoda Robinsona!

W lipcu 2021 roku na terenie Parku Piaskownia w Żorach odbyły się półkolonie zuchowe. Podczas wypoczynku dzieci zdobywały sprawność Robinsona. W ciągu pięciu dni zuchy miały okazję wcielić się w rolę ocalałych na bezludnej wyspie i zdobyć niezbędne umiejętności do przetrwania w trudnych warunkach.

Kolejne dni spędzane były na terenie lasu, gdzie dzieci uczestniczyły w różnego rodzaju zajęciach. Dzięki ćwiczeniom survivalowym, uczyły się, jak rozpalić ognisko, zbudować schronienie czy zrobić sobie posiłek z naturalnych składników. Ponadto, w trakcie półkolonii zuchy miały okazję wziąć udział w wyprawie po skarby, podczas której musiały wykorzystać zdobyte umiejętności i odnaleźć ukryte skarby.

Dream Park Ochaby

Jednym z fundamentów metody harcerskiej jest uczenie przez działanie, dlatego komendant pikniku pwd. Kuba Malikiewicz zdecydował się na promowanie zdrowia i bezpieczeństwa w formie aktywnej. Gośćmi naszego Pikniku byli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żorach – którzy zaprezentowali bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Pozostałe stanowiska zostały przygotowane przez zuchy i harcerzy naszego hufca.

Codziennie dzieci miały zapewnione również różnego rodzaju atrakcje, takie jak zabawy terenowe czy gry i konkursy zespołowe. W ten sposób, uczestnicy półkolonii mieli możliwość integrować się z rówieśnikami oraz rozwijać swoje umiejętności interpersonalne.

Zajęcia na półkoloniach prowadzone były przez wykwalifikowanych instruktorów, którzy dbali o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie uczestników. Dzieci miały zapewnione wyżywienie oraz opiekę medyczną w razie potrzeby.

Półkolonie zuchowe z tematem Robinsona Crusoe okazały się nie tylko świetną zabawą dla dzieci, ale również niezwykle wartościowym doświadczeniem. Uczestnicy mogli nauczyć się nowych umiejętności, przełamać własne ograniczenia i nawiązać nowe przyjaźnie. Z pewnością był to niezapomniany czas, który na długo pozostanie w pamięci młodych uczestników.

Dziękujemy całej kadrze wypoczynku oraz kadrze pomocniczej za zorganizowanie i przeprowadzenie całych półkolonii!