Czuwaj!⚜️

W dniach 26 -28.05 odbył się III Rajd Historyczny „Wtynczos na Śląsku”!

Harcerzom starszym przyszło wcielić się w żołnierzy wyklętych. Ich zadaniem było sformowanie swojego oddziału partyzanckiego i dokonywanie akcji przeciwko władzy ludowej.

Wśród nich m.in: przekazywanie tajnych meldunków, rozwieszanie ulotek propagandowych, czy też akcje likwidacji przedstawicieli władzy.

Finałem Rajdu był nocny atak na konwój Milicji Obywatelskiej

W trakcie Rajdu patrol harcerskie prowadziły zaciętą rywalizacje. Ostatecznie, pierwsze 3 miejsca zajęły patrole:

1. Trzaska

2. Grupa Grubiŏrzōw szukajōncŏ rōżnice pomiedzy Wōnglym Brōnawym a Wōnglym Kamiynnym

3. Koniczyny

W dodatku, specjalną nagrodę za najlepszą rekonstrukcje fabularną otrzymała dh. Laura Foltyn!

Zwycięzcom gratulujemy, mamy nadzieję, że za rok ponownie się spotkamy😊

Czuwaj!⚜️

___

Na zdjęciach znajduje się fotoreportaż z Rajdu Fabularnego „Wtynczos na Śląsku”, którego autorem jest druh Rafał Bienioszek.